Geci: Kam shumë plagë në trup, nuk e di as sot pse jam dënuar - Bota Sot
Geci: Kam shumë plagë në trup, nuk e di as sot pse jam dënuar

Aktuale

Geci: Kam shumë plagë në trup, nuk e di as sot pse jam dënuar

Më: 31 gusht 2018 Në ora: 17:45
Sabit Geci

Ish-eprori i UÇK-së, Sabit Geci, ka folur rreth gjendjes së tijë shëndetësore si dhe plagëve që ai i ka marrë në luftë.

Geci, i cili ndodhet në burg dhe në gjendje të rëndë shëndetësore nga plagët që ka marrë në luftë, thotë se i janë bërë shumë padrejtësi nga ana e EULEX dhe institucioneve kosovare.

“Në trup kamë ende shumë pjesë metalike të plumbave. Ato plagë për mua tash janë pothuajse të pashërueshme. Unë vuaj nga sheqeri. Të gjitha problemet më të mëdha vijnë nga stesi, unë asnjëhre s'kam mujtë me u pajtu pse i kamë marrë gati 40 vite burg. Unë nuk e dijë se përse jamë dënuar”, ka thënë Geci për T7.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat