Serbia e njohu Kosovën me këta kufij dhe u bë anëtare e OKB-së - Bota Sot
Serbia e njohu Kosovën me këta kufij dhe u bë anëtare e OKB-së

Aktuale

Serbia e njohu Kosovën me këta kufij dhe u bë anëtare e OKB-së

Nga: N. Sh Më: 4 shtator 2018 Në ora: 10:32
Harta e Kosovës

Ish-nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Naim Maloku thotë se, Serbia e ka njohur Kosovën me këta kufij, andaj Republika e Kosovës u bë anëtare e OKB-së.

Malokut thotë se, si dy shtete fqinjë të barabarta dhe anëtare të OKB-së, formuan Komisionet shtetërore për korrigjimet e kufijve në interes të qytetarëve të të dyja shteteve.

“Pasi qe Serbia e njohu Republiken e Kosoves ne keta kufij, dhe Republika e Kosoves u be anetare e OKB-s.

Si dy shtete fqinje te barabarta dhe anetare te OKB-s pasi kerkuan ,dhe moren,mbeshtetjen nga Kuvendet reciproke formuan Komisionet Shtetrore per korigjimet e kufijve ne interes :te qytetarve te te dyja shteteve, te stabilitetit rajonal dhe fqinjesise se mire”, shkruan Maloku në Facebook, transmeton gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...