Eksperti i sigurisë propozon grushtshtet për t’a mbrojtur tërësinë territoriale të Kosovës - Bota Sot
Eksperti i sigurisë propozon grushtshtet për t’a mbrojtur tërësinë territoriale të Kosovës

Aktuale

Eksperti i sigurisë propozon grushtshtet për t’a mbrojtur tërësinë territoriale të Kosovës

Nga: N. Sh Më: 4 shtator 2018 Në ora: 11:00
Harta e Kosovës

Eksperti i sigurisë, Fadil Kajtazi thotë se, nëse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka një ide për ndarjen e një pjesë të Kosovës dhe dhënien e saj të një shtet me qëllime armiqësore dhe nuk përbën shkelje të Kushtetutës, atëherë ai e ka një ide që të organizohet një grushtshtet, me qëllim për ta mbrojtur rendin kushtetues dhe tërësinë territoriale të Kosovës.

“Nëse Presidenti i Republikës se Kosovës ka një ide për ndarjen e një pjese te territorit te Kosovës dhe dhënien e saj te një shteti me qëllime armiqësore dhe kjo nuk përben shkelje te kushtetutës, unë kam një ide, qe te organizohet një grushtshtet, me qëllim për ta mbrojtur rendin kushtetues, tërësinë territorialë te Republikës se Kosovës”, shkruan Kajtazi në Facebook, transmeton gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat