Sejdiu: Ka dy ditë që pushteti po mundohet me kontrabandu një ekip negociatior - Bota Sot
Sejdiu: Ka dy ditë që pushteti po mundohet me kontrabandu një ekip negociatior

Aktuale

Sejdiu: Ka dy ditë që pushteti po mundohet me kontrabandu një ekip negociatior

Më: 5 shtator 2018 Në ora: 21:18
Shefi i grupit parlamentar të PSD-së, Dadran Sejdiu

Shefi i grupit parlamentar të PSD-së, Dadran Sejdiu ka pohuar se në Kuvend duhet të miratohet platforma me dy të tretat dhe po ashtu ekipi negociator duhet të miratohet me dy të tretat.

Sejdu: Pushteti ka dy ditë që mundohet me kontrabandu një ekip negociatior

“Pushteti ka dy ditë që mundohet me kontrabandu një ekip negociatior, për të cilin nuk e ka as idenë e vetme se për çka do të flas. Synimi i opozitës është në fakt që të sigurohemi, që dy pika që janë zakonisht të thjeshta dhe që janë në frymë të kushtetutës, dhe janë edhe tekst në Kushtetutën e Republikës, të miratohen në Kuvend me një rezolutë të thjeshtë. Ato dy paragrafë janë të thjeshta, një që ky vend një dhe i pandashëm dhe që e dyta nuk ka drejtë të flas për territorin e kësaj republikë”, tha Sejdiu pas dështimit që të fillojë punimet seanca e jashtëzakonshme e thirrur nga opozita.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat