“Kryeministri Haradinaj e ka hapur ringun e boksit”

Aktuale

“Kryeministri Haradinaj e ka hapur ringun e boksit”

Më: 5 shtator 2018 Në ora: 22:52
Ramush Haradinaj

Prof. Dr. Binak Maxharraj përmes një postimi në Facebook ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit Haradinaj, i cili publikisht tha se është i gatshëm të përleshet fizikisht me Albin Kurtin.

Maxharraj shkruan se Haradinaj “ose ka nisë me u çmend, ose është rrokat krejt”, ndërsa thotë se tash ai e ka hapur edhe ringun e boksit dhe po kërkon kandidat për tu rrahur.

Postimi i plotë:

Ne vend se te kujdeset për punët e qeverise, ky njeri ndryshoj krejt prej se shkoj ne Kryeministri e humbi identitetin dhe krenarin, u ba dor e këmbë vegel e Hashim Thaqit, nuk guxon pisk me i ba,i rrinë gaditu si te ishte ushtari i tij.E rrotullon Kuvendin ashtu siq i thot Thaçi, veç te mos ndalohet Thaçi ne punët e tij te pista për dredhjen dhe zhdredhjen e Kosovës neper pazaret e botës, se kush do te marr copën me te madhe.

Ky njeri ose ka nis me u çmend ose është rrokat krejt, e kane lanë Po a bjen njeriun kaq poshtë për te përkrah një njeri qe nuk ia done te mirën Kosovës, që mundohet me e ba Kosovën copa copa.

Kryeministri pasi e bani rrushfaj Parlamentin me porosin e Thaçit, tashti e ka hape edhe ringun e boksit, po lyp kandidat me rrah me ta,vetem pse po e quajn hajn.E hajni brina nuk ka veq qeshtu si ky me xhepat e mbushur me miliona,me pasuri te patundshme milionshe.Ndoshta i kane pike nga qielli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat