Veseli takoi kryesuesin e Grupit të Miqësisë Francë-Kosovë - Bota Sot
Veseli takoi kryesuesin e Grupit të Miqësisë Francë-Kosovë

Aktuale

Veseli takoi kryesuesin e Grupit të Miqësisë Francë-Kosovë

Më: 7 shtator 2018 Në ora: 11:52
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim kryesuesin e Grupit të Miqësisë Francë-Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim kryesuesin e Grupit të Miqësisë Francë-Kosovë në Asamblenë Kombëtare të Francës, Bruno Questel.

Në këtë takim, kryeparlamentari Veseli tha se kanë diskutuar për agjendën evropiane të Kosovës dhe reformat e rëndësishme që po bën Kosova në shumë fusha. 

“Franca mbetet një mbështetëse e fuqishme e liberalizimit të vizave për Kosovën dhe procesin e dialogut me Serbinë”, ka thënë Veseli në një postim në faqen e tij në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...