Gashi: Rreth dy muaj na janë dashur ta bindim Thaçin që Limaj të jetë shef i bisedimeve me Serbinë - Bota Sot
Gashi: Rreth dy muaj na janë dashur ta bindim Thaçin që Limaj të jetë shef i bisedimeve me Serbinë

Aktuale

Gashi: Rreth dy muaj na janë dashur ta bindim Thaçin që Limaj të jetë shef i bisedimeve me Serbinë

Më: 7 shtator 2018 Në ora: 14:01
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Dardan Gashi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Dardan Gashi ka zbuluar detaje rreth negociatave me Presidentin Hashim Thaçi sa i përket emërimit të Fatmir Limajt, shef të delegacionit kosovar në bisedimet me Serbinë në Bruksel.

“Ne e kemi bindur Presidentin Hashim Thaçi, që Fatmir Limaj të jetë dora e djathtë e negociatave. Pra kemi negociuar rreth 1 muaj e gjysmë se si të shkojmë në negociata”, ka thënë Gashi duke shtuar se zotëri Limaj nuk është aspak i afërt me Thaçin.

Ai  thënë se kanë tentuar që pjesë e negociatave Kosovë-Serbi të jetë edhe opozita dhe çfarëdo marrëveshje e nënshkruar të jetë e përbashkët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...