Gjithçka gati në Gazivodë për pritjen e Presidentit Vuçiq - Bota Sot
Gjithçka gati në Gazivodë për pritjen e Presidentit Vuçiq

Aktuale

Gjithçka gati në Gazivodë për pritjen e Presidentit Vuçiq

Më: 8 shtator 2018 Në ora: 13:49
Pamje nga vendi ngjarjes

Në Gazivodë janë mbledhur shumë njerëz të komunitetit serb në Kosovë, dhe e gjithë kjo për t’i uruar mirëseardhje Presidentit të tyre, Aleksander Vuciq, shkruan gazeta serbe, Kurir.

Në digën e termocentralit është vendosur edhe një flamur i madh i Serbisë, me mesazhin “Mirë së vini President i Serbisë”. Kurse pran tij janë vendosur edhe flamuj të vegjël, vazhdon rrëfimi në këtë shkrim të së përditshmes serbe.

Siç raportojnë këta të fundit, situata pran hidrocentralit tashmë është e qetë, teksa po kryhen edhe përgatitjet e fundit për pritjen e presidentit serb, Vuçiq.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...