Ja si ndodhi grushtshteti më i vrazhdë deri më tani në Kosovë - Bota Sot
Ja si ndodhi grushtshteti më i vrazhdë deri më tani në Kosovë

Aktuale

Ja si ndodhi grushtshteti më i vrazhdë deri më tani në Kosovë

Nga: N.Sh Më: 9 shtator 2018 Në ora: 00:10
Aleksandër Vuçiq

Profesor dr. Binak Maxharraj thotë se, me vizitën e Aleksandër Vuçiqit në Kosovë, ka ndodhur grushtshteti më i vrazhdë në Kosovë.

E krejt kjo sipas tij, ka ndodhur pasi liderët tanë humbën.

Maxharraj thekson se, Vuçiqi erdhi në Kosovë për të shpallur planin e pushtimit të Kosovës.

“Aleksandër Vuçiq sot ka ba grushtshtet në Kosovë me aminin e Hashim Thaçit sepse keshtu janë marrë vesh mes vedi ne takimet ne errsirë ku si ka pa askush.Kjo është ajo për të cilat ky folë dhe na maltreton qe sa kohë,dhe fryhet si qurani së ka nuk ka,ka korigjim te kufinit.Fluska te tij keto politike dhe rrena te kulluara,kurse "shoku i tij i klasës" së Brukselit me soden e mori Veriun”, shkruan Maxharraj, transmeton gazeta “Bota sot”.

Ja postimi i plotë:

SOT NDODHI RUSHTSHTET NE KOSOVË.

Sot derisa ishin hup lidergucat tanë ne Atedhe ndodhi grushtëti me i vrazhdë deri me tani.Serbia sot edhe defacto e pushtoi Veriun e Kosoves.Aleksandër Vuçiq erdhi me eliten e tij për ta shpallë planin e pushtimit të Kosovës.Ai pa u pengu nga askush vizitoj Ujmanin,për tu tregue Serbeve se është i joni,e vizitoi edhe Trepçën ku premtoi së do te investohen me miliona euro.

Aleksander Vuçiq sot ka ba grushtshtet në Kosovë me aminin e Hashim Thaçit sepse keshtu janë marrë vesh mes vedi ne takimet ne errsirë ku si ka pa askush.Kjo është ajo për të cilat ky folë dhe na maltreton qe sa kohë,dhe fryhet si qurani së ka nuk ka,ka korigjim te kufinit.Fluska te tij keto politike dhe rrena te kulluara,kurse "shoku i tij i klasës" së Brukselit me soden e mori Veriun.

Të gjithë qytetarët e Kosovës mbeten te habitur për kët grushtshtet,si ndodhi,pse ndodhi,a ka të gjallë ne këtë Kosovën ton te gjorë te lodhur dhe te rraskapitur nga hjnia e komandanteve dhe lidergucave.Ku mbeten ata sot te cilët para doditesh quan pluhur dhe mjegull se as kujtë nuk do to shkel kemba pa lejen tonë.Kurse a" trimi i trimave" Vesel Kerkushi i cili duket si qaushi,thoshte ës do ta arrestoj Vuçiqin posa te hyn ne Kosovë.Ai sot nuk është,se kane pa askund ka hupë me bolserin Harajdinaj i cili u kallxon muskujt të tjereve,pse nuk doli sot perpara Vuçiqit me i tregu muskujt e tij.Por ka hup edhe Hashim Thaqi,ai ështël qyqari dhe frigacaku me i madh,tutet edhe nga hija e vetë.

Nuk ka mbete asgje tjetër qe këta liderguca ti fshijë furtuna edhe stuhia e popullit,sepse këta nuk marrin vesh ndryshe.Populli këtë duhet ta bejë sa më pare dhe qysh tani për ta shpetuar Atedheun sa nuk është ba vonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...