Daçiq: Vizita e Vuçiqit në Kosovë, fitore diplomatike e Serbisë - Bota Sot
Daçiq: Vizita e Vuçiqit në Kosovë, fitore diplomatike e Serbisë

Aktuale

Daçiq: Vizita e Vuçiqit në Kosovë, fitore diplomatike e Serbisë

Më: 9 shtator 2018 Në ora: 13:32
Vizita e Vuçiqit në Kosovë

Në lidhje me situatën e krijuar në Kosovë, sa i përket moslejimit të vizitës së Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq në fshatin Banjë, ka reaguar ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq.

Ai ka thënë se të gjitha këto ngjarje përfshirë dhe vizitën e tij në Kosovë,  janë fitore e madhe e Serbisë në aspektin diplomatik.

Daçiq theksoi se çdo fjalë e folur nga Presidenti i Serbisë ishte në vijën e “asaj që thuhet në Bruksel, Washington dhe Moskë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...