Propozohet Bekim Jashari për t’i udhëhequr bisedimet me Serbinë - Bota Sot
Propozohet Bekim Jashari për t’i udhëhequr bisedimet me Serbinë

Aktuale

Propozohet Bekim Jashari për t’i udhëhequr bisedimet me Serbinë

Nga: D.RR Më: 9 shtator 2018 Në ora: 14:05
Bekim Jashari

Pas situatës aktuale politike në vend dhe kundërshtimit të ashpër të Thaçit si udhëheqës i bisedimeve, publicisti nga diaspora Sefedin Krasniqi ka propozuar që Bekim Jashari të jetë udhëheqës i bisedimeve me Serbinë.

Kjo deklaratë e Krasniqit vjen pasi që në Bruksel nuk u arrit të mbahet takimi Thaçi-Vuçiq, ndërsa vazhdimisht po përmendet çështja e territoreve në dialog.

“Propozoj që bisedimet me Serbine, nese duhet të mbahen, t’i udhëheq Bekim Jashari”, ka thënë Krasniqi, përcjell “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat