Mustafa takim me Delawie, bisedojnë për rolin e SHBA-së në Kosovë - Bota Sot
Mustafa takim me Delawie, bisedojnë për rolin e SHBA-së në Kosovë

Aktuale

Mustafa takim me Delawie, bisedojnë për rolin e SHBA-së në Kosovë

Më: 11 shtator 2018 Në ora: 14:04
Mustafa takim me Delawie

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, priti sot në një takim përshëndetës ambasadorin e SHBA-së në Prishtinë, Greg Delawie.

Gjatë këtij takimi, kryetari Mustafa ka falënderuar diplomatin amerikan për kontributin e madh të tij dhe mbështetjen e pazëvendësueshme të qeverisë dhe popullit amerikan në shtetndërtimin e Kosovës. 

Kryetari Mustafa dhe ambasadori Delawie biseduan edhe për çështje tjera aktuale, me rëndësi për Kosovën dhe rolin e SHBA-ve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat