Lutfi Haziri: Treguam mirëkuptim për votën e Teuta Rugovës për shkak të babait të saj - Bota Sot
Lutfi Haziri: Treguam mirëkuptim për votën e Teuta Rugovës për shkak të babait të saj

Aktuale

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Lutfi Haziri: Treguam mirëkuptim për votën e Teuta Rugovës për shkak të babait të saj

Më: 12 shtator 2018 Në ora: 23:15
Lutfi Haziri

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka folur për bashkëpartiaken Teuta Rugova, e cila po i “tradhton” qëndrimet e partisë.

Vajza e ish-presidentit Rugova që e kishte përkrahur koalicionin PAN kishte vepruar përsëri kundër qëndrimit të partisë, pasi që kishte marrë pjesë në seancën e fundit të thirrur nga kryeministri Ramush Haradinaj për të votuar ekipin negociator.

Sipas Hazirit, ajo e ka qartësuar votën e saj qysh në fillim.

“Teuta Rugova e ka qartësuar votën e vet prej fillimit. Vota e Teuta Rugovës është kapitalizu në resort portfolio në ministri. Vota e saj është e definume, vota e saj është ndarë pro qeverisë qysh në fillim”, tha Lutfi Haziri.

Sipas tij, LDK-ja ka treguar mirëkuptim për vendimin e Teuta Rugovës për shkak të personalitetit dhe figurës së Ibrahim Rugovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test