Konjufca: Haradinajn e shkretë e ka shantazhuar Thaçi - Bota Sot
Konjufca: Haradinajn e shkretë e ka shantazhuar Thaçi

Aktuale

Konjufca: Haradinajn e shkretë e ka shantazhuar Thaçi

Më: 13 shtator 2018 Në ora: 11:37
Glauk Konjufca

Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ka thënë se opozita pajtohet të vazhdojë jeta parlamentare vetëm atëherë kur mbahet seanca e jashtëzakonshme e thirrur nga opozita.

Seanca e opozitës u uzurpua nga pushteti, pasi ishte vjedhje e seancës.

Sipas tij, Hashim Thaçi e ka shantazhuar Ramush Haradinajn, duke i thënë këtij të fundit .

:“Nuk i duhen shumë deputet Hashim Thaçit për t’ia rrëzuar qeverinë Ramushit, 57 vota i ka opozita, me 4 deputet e shantazhin Ramushin, nuk ka nevojë t’i thotë se i ka 23 deputet, veç 4 deputet dhe ia rrëzon qeverinë. Ai i shkreti aq shumë e do pushtetin, e ka treguar që e donë me çdo kusht dhe e pamë atë ditë që përpjekja e tij ishte për t’ia bërë një ekip qeveritar që i bashkohet dhe i shkon si bisht është Hashim Thaçit.........më së miri është që të mbahet kjo seancë që ju e ndërpret qëllimisht atë ditë, duhet të votohet ajo rezolutë që e pengon Hashim Thaçin me vazhduar eksperimentin e tij të rrezikshëm për hapjen e kufijve të Kosovës, që me ia vë një pengesë të pakapërcyeshme, vetëm në këto kushte opozita pajtohet të vazhdojë jeta parlamentare “, ka thënë ai.

Konjufca tha se Thaçit i mungojnë tri elemente kryesore, pasi ai është të pa mandatë, pa ekip dhe as platformë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...