Limaj pret që edhe Kuvendi t’i japë dritën jeshile shndërrimit të FSK-së në Ushtri - Bota Sot
Limaj pret që edhe Kuvendi t’i japë dritën jeshile shndërrimit të FSK-së në Ushtri

Aktuale

Limaj pret që edhe Kuvendi t’i japë dritën jeshile shndërrimit të FSK-së në Ushtri

Nga: N.A Më: 13 shtator 2018 Në ora: 12:59
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëheresh zëvendëskryeministër në qeverinë e Kosovës, Fatmir Limaj

Kryetari i Nismës Socialdemokrate,  Fatmir Limaj ka shkruar në llogarinë e tij në ‘Facebook’, se qeveria e Kosovës ka proceduar në Kuvend tri projektligje të cilat mundësojnë transformimin e FSK-së në Ushtri.

Si qeveri e Kosovës, ai thotë se presin që edhe Kuvendi i Kosovës t’i japë dritën jeshile këtij transformimi.

Me poshte mund te lexoni statusin e plote:

“Miratimi i këtij projektligji tregon se FSK është e gatshme për t’u shndërruar në Ushtri dhe për të kontribuuar për sigurinë në vend, rajon dhe më gjerë në partneritet të plotë me vendet mike”, ka shkruar ndër të tjera Limaj në llogarinë e tij në ‘Facebook’

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...