Balli Kombëtar Demokrat, homazhe para varrezave të dëshmorëve Besim Latifi dhe Skender Munolli - Bota Sot
Balli Kombëtar Demokrat, homazhe para varrezave të dëshmorëve Besim Latifi dhe Skender Munolli

Aktuale

E martë, 23 tetor 2018

Balli Kombëtar Demokrat, homazhe para varrezave të dëshmorëve Besim Latifi dhe Skender Munolli

Nga: D.RR Më: 13 shtator 2018 Në ora: 21:35
Balli Kombëtar Demokrat, homazhe para varrezave të dëshmorëve Besim Latifi dhe Skender Munolli

Një delegacion i Ballit Kombëtar nga dega e Podujevës, të prirë nga asambleisti i Ballit në atë komunë, Avni Islami, kanë bërë sot homazhe në varrezat e dëshmorëve Besim Latifi e Skënder Munolli.

Këta dëshmorë ranë heroikisht më 13 shtator të vitit 1990, në një rezistencë kundër armikut që u zhvillua në grykën e Llapit dhe Pollatë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test