Haradinaj: Shqipëria është zëri më i fuqishëm që ka Kosova - Bota Sot
Haradinaj: Shqipëria është zëri më i fuqishëm që ka Kosova

Aktuale

E mërkurë, 21 nëntor 2018

Haradinaj: Shqipëria është zëri më i fuqishëm që ka Kosova

Nga: A.M. Më: 14 shtator 2018 Në ora: 09:46
Ramush Haradinaj dhe Ditmir Bushati

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim ministrin për Europë dhe Punë të Jashtme në Republikën e Shqipërisë, Ditmir Bushati.

Haradinaj ka njoftuar se kanë biseduar për fuqizimin e raporteve ndërmjet dy vendeve, bashkëpunimin rajonal dhe projektet e përbashkëta zhvillimore në funksion të të ardhmes dhe të mirëqenies ekonomike e sociale.

Postimi i plotë:

Shqipëria është zëri më i fuqishëm që ka Kosova dhe ndihma e Shqipërisë në konsolidimin ndërkombëtar të Kosovës është e pazëvendësueshme. Kënaqësi ta pres Ditmir Bushatin, ministrin për Europë dhe Punë të Jashtme në Republikën e Shqipërisë. Në një bisedë të hapur e miqësore, folëm për fuqizimin e raporteve ndërmjet dy vendeve tona, bashkëpunimin rajonal dhe projektet e përbashkëta zhvillimore në funksion të të ardhmes dhe të mirëqenies ekonomike e sociale. Potencialin tonë të madh duhet të bëjmë çmos ta kthejmë në zhvillim dhe në integrim europian për të gjithë shqiptarët.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test