Tahiri nga Likoci: Kursi i progresit tonë shoqëror dhe shtetëror u vendos para 20 vitesh - Bota Sot
Tahiri nga Likoci: Kursi i progresit tonë shoqëror dhe shtetëror u vendos para 20 vitesh

Aktuale

E diel, 18 nëntor 2018

Tahiri nga Likoci: Kursi i progresit tonë shoqëror dhe shtetëror u vendos para 20 vitesh

Më: 16 shtator 2018 Në ora: 15:30
Ministri i Drejtësisë së Kosovës, Abelard Tahiri, ka qenë sot në vizitë në Likoc të Skenderajt

Ministri i Drejtësisë së Kosovës, Abelard Tahiri, ka qenë sot në vizitë në Likoc të Skenderajt, ku para 20 vitesh, ishte vendosur qendra e organizimit ushtarak dhe civil të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).

“Njëzetvjetorin e funksionimit të shtabit të UÇK-së, e shënuam bashkë me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, z. Kadri Veseli, deputetë, rininë e PDK-së si dhe qindra qytetarë dhe ish-luftëtarë të kësaj zone. Ishte një reflektim emocional për periudhën më të ndritur të historisë sonë të re dhe një shprehje përkushtimi për ta materializuar demokracinë, zhvillimin dhe mirëqenien e qytetarëve të Republikës tonë. Kursi i progresit tonë shoqëror dhe shtetëror është vendosur para 20 vitesh nga sakrifica e popullit tonë për liri. Këtë kurs dhe idealet e tij do t’i ndjekim pareshtur duke u angazhuar çdo ditë për një Kosovë sovrane, të prosperuar dhe të integruar në Bashkimin Evropian”, ka shkruar Tahiri në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test