Publikohen bisedat e Elez Blakajt me veteranët, ish prokurori zbulon detaje tronditëse për listat - Bota Sot
Publikohen bisedat e Elez Blakajt me veteranët, ish prokurori zbulon detaje tronditëse për listat

Aktuale

Publikohen bisedat e Elez Blakajt me veteranët, ish prokurori zbulon detaje tronditëse për listat

Nga: P.R Më: 17 shtator 2018 Në ora: 19:26
Elez Blakaj

Gjatë ditës së djeshme, në media janë publikuar disa lista, në të cilat thuhet se janë emrat e veteranëve të rrejshëm të përfshirë në aktakuzën e ish prokurorit të prokurorisë Speciale të Kosovës, Elez Blakaj.

Në këto lista, në mesin e veteranëve të rrejshëm gjenden edhe emrat e shumë ish ushtarëve që luftuan me të vërtetë gjatë luftës në Kosovë.

E, menjëherë pas publikimit të këtyre listave, reagoi Blakaj, i cili mohoi që këta emra të jenë të përfshirë në aktakuzën e tij, duke shtuar se aktakuza është ndryshuar dhe është plotësuar me 2000 emra të rijnë.

Ndërsa, në rrjetet sociale kanë filluar të publikohen bisedat mes ish ushtarëve të UÇK-së dhe ish prokurorit Blakaj, ku një numër shumë i madh i ish ushtarëve i janë ankuar Blakajt për përfshirjen në listat e veteranëve të rrejshëm, shkruan “Bota sot”.

Por, Blakaj, siç shihet nga bisedat ka zbuluar detaje tronditëse, siç është ajo e ndryshimit të emrave, plotësimin e listave, ndryshimin dhe hartimin e emrave në word, etj…

Për më shumë lexojeni bisedat:

Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...