Rruga e re e Borjes që lidh Kosovën me Shqipërinë - Bota Sot
Rruga e re e Borjes që lidh Kosovën me Shqipërinë

Aktuale

Rruga e re e Borjes që lidh Kosovën me Shqipërinë

Më: 18 shtator 2018 Në ora: 10:33
Rruga e re

Kosova dhe Shqipëria lidhen tashmë përmes rrugës së re të ndërtuar me standarde dhe sinjalistikë të nevojshme të Borjes, e cila është edhe pika e kalimit kufitar pranë fshatit Glloboçicë në Kosovë.

Pika kufitare shërben për kalim të këmbësorëve dhe shfrytëzohet nga banorët në të dy anët.

Për të lidhur këto dy anë të kufirit kanë investuar qeveritë e të dy vendeve.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...