Paralajmëron Abazi: LDK dhe VV duhet ta ndalojnë Thaçin dhe skenarët e tij kundër shtetit - Bota Sot
Paralajmëron Abazi: LDK dhe VV duhet ta ndalojnë Thaçin dhe skenarët e tij kundër shtetit

Aktuale

E martë, 23 tetor 2018

Paralajmëron Abazi: LDK dhe VV duhet ta ndalojnë Thaçin dhe skenarët e tij kundër shtetit

Nga: G.B Më: 18 shtator 2018 Në ora: 14:07
Haki Abazi

Njohësi i çështjeve politike në vend, Haki Abazi, ka thënë se Thaçi dhe njerëzit e tij po përgatisin eliminimin e ri të kundërshtarëve politik, përcjell Bota sot.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se VV dhe LDK duhet të organizojnë protesta që ta ndalin Thaçin dhe skenarët e tij kundër shtetit të Kosovës.

Postimi i tij i plotë:

Thaci dhe njerezit e tij jane duke pergaditur eliminimin e ri te kundershtareve politike. Tani qe degraduan cdo gje qe eshte pjese e vleres se luftes dhe i bene veteranet si nje lecke mbeturine, ai ne bashkepunim me gjyqesine e prokurorine e kapur jane duke pergaditur skenar qe jane te zinje per te ardhmen e vendit.

Protesta eshte dommosdoshme, anetaresia e LVV dhe LDK se bashku me te gjithe qytetaret duhet te ndalin skenaret e Thacit qe jane kunder shtetit, kunder demokracise dhe kunder vlerave te luftes dhe lirise.

Diku eshte thyer nje xham, diku eshte bere nje dem dhe per keto jane burgosur deputet e qytetare. Ky flet per faljen e ujmanint, veirut te Kosoves, ben shkeljen e kushtetutes dhe te gjithe te kaluaren e tij me vjedhje milionshe pasurim te pafund nga pervetesimet dhe gjyqesia e prokuroria flet per procedura.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test