Haradinaj: Ardhja e opozitës në seancë sinjal i mirë - Bota Sot
Haradinaj: Ardhja e opozitës në seancë sinjal i mirë

Aktuale

Haradinaj: Ardhja e opozitës në seancë sinjal i mirë

Më: 20 shtator 2018 Në ora: 17:22
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj prezencën e opozitës në seancën e jashtëzakonshme e ka konsideruar si një sinjal të mirë se në të ardhmen ata mund të kthehen në Kuvendin e Kosovës.

Në seancën e jashtëzakonshme të thirrur nga opozita projektligji për Ratifikimin e Marrëveshjes Financiare për IPA 2017, pjesa e parë, ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian, projektligji për ratifikimin e marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian mbi pjesëmarrjen e Kosovës në programin “Evropa për qytetarët” dhe projektligji për ratifikimin e marrëveshjes ndërmjet Komisionit Evropian dhe Kosovës mbi pjesëmarrjen e Kosovës në “ERASMUS +” Programin e Unionit për Arsim, Trajnim, Rini dhe Sport.

Kreu i ekzekutivit ka siguruar se me votimin e këtyre tri projektligjeve janë fitues opozita dhe qytetarë e vendit.

Haradinaj: Opozita qoi një sinjal të mirë

“Me këtë situatën e sotme, pra me seancën mendoj që opozita megjithatë e qoi një sinjal të mirë nuk duhet të jemi ashtu krejt negativ, pra mund të ndodh që në të ardhmen edhe të kthehen në Kuvend, mirëpo kjo e sotmja ardhja e  tyre për këto marrëveshje ishte me rëndësi, pra iu siguroi që sot në Kosovë të gjithë janë fitues edhe opozita janë fitues sepse i  kanë votuar marrëveshje e ligje që janë shumë me rëndësi për qytetarët e vendit” ,u shpreh Haradinaj.

Pas përfundimit të kësaj seance, Kuvendi ka vazhduar punimet me pikat e mbetura nga seanca e datës 14 shtator, megjithatë, përveç Partisë Socialdemokrate të Kosovës, opozita nuk morri pjesë në këtë seancë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...