Lirak Çelaj emërohet zv/ministër - Bota Sot
Lirak Çelaj emërohet zv/ministër

Aktuale

E hënë, 22 tetor 2018

Lirak Çelaj emërohet zv/ministër

Më: 21 shtator 2018 Në ora: 17:39
Lirak Çelaj

Lirak Çelaj është emëruar zëvendës ministër në Ministrinë e Integrimeve Evropiane, e cila drejtohet nga Dhurata Hoxha

Media ka siguruar vendimin e nënshkruar nga kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj.

“Zv/ministër emërohet për mbështetjen e Ministrisë të MIE-së dhe është përgjegjës për menaxhimin e aktiviteteve të fushatës e përcaktuar nga ministri si dhe për zëvendësmin e ministrit kur ai mungon soe kur nuk është në gjendje të kryej detyrën e tij”, thuhet ndër të tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test