Kurti “sulmon” sërish Thaçin: Pazaret tua me Vuçiqin nuk do t’i paguajmë ne! - Bota Sot
Kurti “sulmon” sërish Thaçin: Pazaret tua me Vuçiqin nuk do t’i paguajmë ne!

Aktuale

E mërkurë, 24 tetor 2018

Kurti “sulmon” sërish Thaçin: Pazaret tua me Vuçiqin nuk do t’i paguajmë ne!

Nga: A.ZH Më: 21 shtator 2018 Në ora: 20:48
Hashim Thaçi, Albin Kurti

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka shpërndarë në llogarinë e tij në Facebook, slloganin e protestës, e cila do të mbahet më 29 shtator, në orën 14:00.

Ai ka thënë se presidenti I Kosovës Hashim Thaçi me homologun e tij serb Aleksandar Vuçiq, po duan të copëtojnë Kosovën, mirëpo populli nuk do t’i nënshtrohet një njeriu.

Kurti ka theksuar se pazaret e Thaçit me Vuçiqin nuk do t’i paguajë populli, përcjell Bota sot.

Postimi i plotë i Kurtit:

Pasi që na e rrudhën lirinë dhe demokracinë, institucionet dhe mirëqenien, duan të na e rrudhin edhe territorin dhe pavarësinë. Duan ta ndajnë Kosovën e ta copëtojnë edhe Kosovën Lindore. Pazaret e Thaçit me Vuçiqin nuk do t’i paguajmë ne. Sepse, një popull s’i nënshtrohet një njeriu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test