Haradinaj thotë se pensionet do t’i marrin edhe veteranët e rrejshëm deri të vendosë gjykata - Bota Sot
Haradinaj thotë se pensionet do t’i marrin edhe veteranët e rrejshëm deri të vendosë gjykata

Aktuale

Haradinaj thotë se pensionet do t’i marrin edhe veteranët e rrejshëm deri të vendosë gjykata

Më: 22 shtator 2018 Në ora: 00:00
Ramush Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj është deklaruar përsëri rreth çështjes së listave të veteranëve.

Kryeministri i vendit ka thënë se janë bërë gabime të mëdha, pasi në listën e veteranëve të rrejshëm janë future veteranët e vërtetë.

Po ashtu, Haradinaj ka folur edhe rreth ndalimit të pensioneve për veteranët e rrejshëm.

Ai ka thënë se pensionin do të vazhdojnë ta marrin të gjithë dhe askujt nuk do t’i ndalohet derisa gjykata të marrë një verdikt në lidhje me këtë çështje.

“Askujt nuk i ndalet pensioni, deri sa për të nuk vendosë një gjykatë. Pra pensionin do të vazhdojnë me i marrë të gjithë, të rrejshëm e të pa rrejshëm. Derisa nuk ka një vendim gjykate, do të respektohen të gjithë“, ka thënë Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...