Gruaja që po mund të gjithë burrat në politikën e Kosovës - Bota Sot
Gruaja që po mund të gjithë burrat në politikën e Kosovës

Aktuale

E martë, 23 tetor 2018

Gruaja që po mund të gjithë burrat në politikën e Kosovës

Më: 23 shtator 2018 Në ora: 10:18
Vjosa Osmani

Sipas një sondazhi të bërë së fundi, del se deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës Vjosa Osmani është politikania me mbështetjen më të madhe të qytetarëve në Kosovë.

Sipas këtij sondazhi, ajo ka mbështetjen e 20.8% të qytetarëve duke lënë prapa gjithë liderët e partive politike në Kosovë dhe duke u renditur e para në nivel vendi. Në vendin e dytë pas deputetes Vjosa Osmani, radhitet lideri i VV-së Albin Kurti me 20%.

Deputetja Osmani është gruaja më e votuar në Kuvendin e Kosovës për të dytën herë radhazi. Ajo është e vetmja politikane në këtë sondazh, e cila nuk është lidere partiake dhe e cila nuk mbanë asnjë pozitë të rëndësishme në partinë e saj LDK.

Media merr vesh se ky sondazh është bërë nga kompania UBO Consulting disa javë më parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test