Kurti fton të rinjtë në protestë: Çohu rini! - Bota Sot
Kurti fton të rinjtë në protestë: Çohu rini!

Aktuale

Kurti fton të rinjtë në protestë: Çohu rini!

Nga: G.B Më: 28 shtator 2018 Në ora: 10:44
Albin Kurti

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje ka bërë thirrje që rinia t’i bashkohet protestës së 29 shtatorit, përcjell Bota sot.

Këtë e ka bërë përmes një video të publikuar në Facebook, ku thotë se zëri i të rinjve po heshtet, se të rinjtë kanë mbetur pa punë, buzë varfërisë dhe kështu nuk kanë çka të këndojnë.

Andaj, ai u bën thirrje që të dalin të protestojnë, kundër të këqijave dhe kundër ndarjes së Kosovës./BS/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...