Njohësi i çështjeve juridike: Nuk varen negociatat nga Thaçi e Vuçiqi, por nga... - Bota Sot
Njohësi i çështjeve juridike: Nuk varen negociatat nga Thaçi e Vuçiqi, por nga...

Aktuale

Njohësi i çështjeve juridike: Nuk varen negociatat nga Thaçi e Vuçiqi, por nga...

Nga: N.Sh Më: 29 shtator 2018 Në ora: 16:14
Hashim Thaç, Aleksandër Vuçiq

Njohësi i çështjeve juridike, Blerim Burjani, thotë se negociatat Kosovë-Serbi nuk varen prej Thaçit dhe Vuçiqit por nga SHBA-ja dhe BE-ja.

Burjani përmes një shkrimi në facebook, shkruan se, Kosova ka nevojë për protesta për shumë arsye të cilat ai i përmend, transmeton gazeta “Bota sot”.

Lexojeni shkrimin e plotë:

Dialogu dhe perfundimi i negociatave Kosove -Srrbi varet plotesisht nga SHBA dhe BE dhe as nga Hashimi e as nga Vucici

Kosova ka nevoje per protesta per mos zhvillim ekonomik,per shkak te mungeses se mbrojtjes shendetesore dhe mbrojtje sociale dhe per ndalje te korrupcioni , zhvatjes,se buxhetiti te shtetit, kontrollit te pasurive publike.

Ne vend se te kete protesta kunder korrupcionit, pasurimit pa baze , ruajtjen e aseteve shteterore,protest pse nuk ka sigurim shendetesore dhe mbrotje sociale efektive , ndaljen e kapjes se shtetit dhe ndaljen e zhvatjes qe ska fund.Ka portesta per tema te medha qe aspak nuk varen nga Koosva e as nga Serbiapor nga SHBA dhe BE.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...