Gjykata e Apelit vendos për Shefqet Krasniqin - Bota Sot
Gjykata e Apelit vendos për Shefqet Krasniqin

Aktuale

Gjykata e Apelit vendos për Shefqet Krasniqin

Më: 1 tetor 2018 Në ora: 11:56
Shefqet Krasniqi

Gjykata e Apelit e ka vërtetuar pafajësinë e ish-imamit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqit, i cili ishte liruar nga akuzat në bazë të një aktvendimi të Gjykatës Themelore të Prishtinës në muajin mars të këtij viti.

Lajmin e ka konfirmuar Arbër Jashari, zëdhënës i Gjykatës, i cili ka shtuar se palët do ta marrin vendimin së shpejti, përmes gjykatës së shkallës së parë.

Organi i akuzës iu drejtua shkallës së dytë me ankesë kundër vendimit të Gjykatës Themelore, e cila në mars të këtij viti e ka liruar Krasniqin nga të gjitha akuzat.

Krasniqi akuzohej për veprat penale “shtytje në kryerjen e veprave terroriste”, “nxitje të urrejtjes, përçarjes ose mos durimit kombëtarë, racor, fetar apo etnik” dhe veprën “shmangie nga tatimi”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...