Abelard Tahiri pritet të japë dorëheqje nga posti i ministrit të Drejtësisë - Bota Sot
Abelard Tahiri pritet të japë dorëheqje nga posti i ministrit të Drejtësisë

Aktuale

Abelard Tahiri pritet të japë dorëheqje nga posti i ministrit të Drejtësisë

Më: 1 tetor 2018 Në ora: 12:31
Abelard Tahiri

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, i ka paralajmëruar dorëheqjen e tij kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj.

Media merr vesh që Tahiri këtë vendim i ka dorëzuar sot kryeministrit, ndërsa po të njëjtat burime bëjnë me dije që dorëheqja e tij lidhet me pakënaqësitë që ai i ka shprehur lidhur me funksionimin e punëve në sistemin e drejtësisë, sidomos me ndërhyrjet e shumta politike në dy muajt e fundit.

Tahiri pritet që gjatë ditës ta kumtojë lajmin si dhe të japë detaje rreth dorëheqjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...