Haradinaj thotë se Thaçi nuk e ka përkrahjen e tij për shkëmbim territoresh - Bota Sot
Haradinaj thotë se Thaçi nuk e ka përkrahjen e tij për shkëmbim territoresh

Aktuale

Haradinaj thotë se Thaçi nuk e ka përkrahjen e tij për shkëmbim territoresh

Më: 1 tetor 2018 Në ora: 21:37
Ramush Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se kufijtë e Kosovës nuk do të ndryshojnë. Thotë se ai nuk do të ulet ne një tavolinë ku do të flitej për shkëmbim territoresh.

“I besoj Kosovës së 17 shkurtit, kufijve të saj. Nuk pranoj askush me hapë për diskutim për çfarëdo integriteti të kufijve. Nuk do ta ketë askush përkrahjen time për ndryshim kufijsh’, tha Haradinaj në Pressing në T7.

“Nuk ka logjikë që Kosova të hapë për diskutim kufijtë e 17 shkurtit’, shton ai.

Ndërkohë po sipas të parit të ekzekutivit, interesi i Serbisë nuk është në Ujman apo Stangterg.

“Interesi i Serbisë nuk është Ujmani e as Stantergu. Halli i Serbisë është një vargmal me xehe dhe minerale nga  Jerinja në drejtim të Leshakut dhe Leposaviqit’, thotë Haradinaj.

“Serbia aty e ka tragetin, me i marrë xehet. Ujë ka dhe nuk i duhet”, shton ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...