Zogiani e zbulon “tradhtinë” e Thaçit dhe opozitës - Bota Sot
Zogiani e zbulon “tradhtinë” e Thaçit dhe opozitës

Aktuale

E mërkurë, 24 tetor 2018

Zogiani e zbulon “tradhtinë” e Thaçit dhe opozitës

Nga: N. Sh Më: 11 tetor 2018 Në ora: 08:34
Hashim Thaçi

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Avni Zogiani, thotë se presidentit Hashim Thaçi nuk i duhet asgjë më shumë në lidhje me negociatat përveç një Rezolute nga Parlamenti i Kosovës.

Zogiani thotë se, një ekip i unitetit do ta kryej rolin ashtu siç e kryjti kur shkuan në Bruksel, ndërsa Thaçi e Vuçiq bëjnë negociata ata sillen korridoreve, transmeton gazeta “Bota sot”.

Zogiani përmend edhe kërkesën e presidentit dërguar në Gjykatën Kushtetuese që ta përdor si precedent që i mundëson atij të nënshkruaj marrëveshje ndërkombëtare me fuqi obligative.

Sipas tij, opinionit publik po i sërvohen mashtrime pasi edhe partitë opozitare po e mundësojnë që Thaçi të vazhdojë me një Rezolutë në Parlament, që sipas tij ishte edhe propozim i një partie opozitare.

Lexojeni shkrimin e plotë:

Ramushi dhe disa "kundershtarë" te Thaçit nga opozita e kane me hile! Pse?

Asgje ma shume nuk i duhet Thaçit ne lidhje me negociatat, perveç nje rezolute, çfaredo qe te jete ajo, nga Parlamenti i Kosoves!

Nje ekip uniteti siç e quajne keta, do ta kryeje rolin qe e kryejti kur ata shkuan ne Bruksel per vizat, bejne foto e sillen korridoreve, nderkohe qe Thaçi e Vuçiq bejne negociata... kjo tashme ka ndodhe dhe e dijme si do te shkoje.

Ne anen tjeter presidenti ka kerkuar nga Kushtetuesja qe te beje interpretimin e nje situate tjeter qe mund te perdoret si precedent qe i mundeson atij te nenshkruaje marreveshje nderkombetare me fuqi obligative...

Hileja e Ramushit dhe disa lidereve opozitar qendron ketu:

Ata dalin ne publik si kundershtarë te Thaçit dhe negociatace te tij, por mundesojne qe ai te vazhdoje me nje Rezolute ne Parlament... ky madje ka qene edhe propozim i nje nga partite opozitare kohe me pare, i perkrahur nga do figura te reja te politikes, qe opinionit i shiten si kundershtarë te Thaçit...

Opinioni publik thjesht eshte duke e absorbuar kete mashtrim sepse mediet jane duke e shfaqur kundershtimin e tyre si te shkeputur nga fakti se keta po dun me ia dhene vizen Tjaçit ne Parlament.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test