Flamuri i Kosovës ngritet në Armeni - Bota Sot
Flamuri i Kosovës ngritet në Armeni

Aktuale

E hënë, 22 tetor 2018

Flamuri i Kosovës ngritet në Armeni

Nga: A.ZH Më: 13 tetor 2018 Në ora: 19:39
Flamuri i Kosovës në Armeni

Flamuri i Republikës së Kosovës është vendosur pranë flamujve të tjerë të vendeve anëtare të Organizatës së Frankofonisë.

Këtë e ka bërë të ditur Ministri i Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacolli, i cili ka thënë se Kosova është në rrugën e duhur të faktorizimit dhe fuqizimit ndërkombëtar.

"Flamuri i Kosovës u vendos me krenari në Armeni përkrah famujve të tjerë të vendeve anëtare të Organizatës së Frankofonisë. Republika e Kosovës është në rrugën e duhur të faktorizimit dhe fuqizimit ndërkombëtar", ka shkruar Pacolli në një postim në Facebook.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test