Si u paguan për 7 mijë euro 88 shishe verë për Hashim Thaçin - Bota Sot
Si u paguan për 7 mijë euro 88 shishe verë për Hashim Thaçin

Aktuale

Si u paguan për 7 mijë euro 88 shishe verë për Hashim Thaçin

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 07:31
Hashim Thaçi

Së paku 88 shishe verë janë paguar nga ish Kryeministri Hashim Thaçi, me para të taksapaguesve, në dreka e darka zyrtare brenda 20 muaj qeverisje të tij.

Kallxo  ka llogaritur një pjesë të faturave ku të pranishme janë verat e shtrenjta italiane.

Për 88 shishet verë të hapura në vitet 2011-2012, periudhë për të cilën mediai ka siguruar faturat e shpenzimeve- buxheti i shtetit ka paguar reth 6,600 euro.

Më e preferuara e kryeministri të asaj kohe ishte vera italiane ‘Amarone’.

Në faturat e llogaritura del se Thaçi ka paguar 79 vera të tilla të cila variojnë nga 60 deri në 90 euro për shishe.

Thaçi ka paguar edhe për një verë ‘Chianti’ në vlerë 17 euro, 1 verë ‘Marco tervigiano pinot’ 40 euro, 1 ‘Barolo’ 70 euro, 1 ‘Barbaresko’ 100 euro,  1 verë speciale 60 euro.

Në shpenzimet për verëra nuk janë llogaritur verërat të cilat janë shpenzuar jashtë vendit dhe disa verëra vendore të shpenzuara në një koktej me shumë të ftuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...