Milaim Zeka tregon arsyen pse populli i Kosovës duhet të protestojë - Bota Sot
Milaim Zeka tregon arsyen pse populli i Kosovës duhet të protestojë

Aktuale

E diel, 21 tetor 2018

Milaim Zeka tregon arsyen pse populli i Kosovës duhet të protestojë

Nga: A.M. Më: 14 tetor 2018 Në ora: 09:44
Milaim Zeka

Deputeti i Nismës Socialdemokrate në Kuvendin e Kosovës, Milaim Zeka ka reaguar pas shpenzimeve të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë kohës kur ishte kryeministër i vendit.

Ai përmes një postimi në Facebook ka shkruar se kjo është një arsyeje pse populli i Kosovës duhet të protestojë.

Postimi i plotë:

O popull, per keto gjana duhet me protestu, jo per dizajnim te kufijeve. Kosova ashte okupu, ashte uzurpu dhe po vuan vetem nga semundeja e hajnise. A e dini ju se ne kete vend denohen njerezit panda asnje prove, pastaj disa prokuror e avokat, ju marrin 100-200 mije euro per kurdiseje. A e dini qe ne Kosove, nje i burgosur, edhe per ta shfrytezu te drejten ligjore me dale ne vikend, duhet me pagu deri 4000 euro...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test