Detyroheni të prisni gjatë në pikën kufitare në Vërmicë, nëse niseni për në Kosovë - Bota Sot
Detyroheni të prisni gjatë në pikën kufitare në Vërmicë, nëse niseni për në Kosovë

Aktuale

Detyroheni të prisni gjatë në pikën kufitare në Vërmicë, nëse niseni për në Kosovë

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 17:39
Foto

Kolona të shumta janë shkaktuar këtë të diele në pikën kufitare të Shqipërisë me Kosovën.

Sigurisht se shumë kosovarë zgjedhin që vikendet t’i kalojnë në Shqipëri, e kjo dëshirë e tyre po shndërrohen në shumë orë pritje në pikë kalimin kufitar në Vërmicë.

Veturat të cilat janë në pritje në këtë pikë kufitare mund t’i shihni edhe në disa fotografi.

Duhet përkujtuar që edhe gjatë verës por edhe në këto ditë tetori kur moti është i freskët kosovarët vazhdimisht gjenden rrugëve Kosovë-Shqipëri dhe anasjelltas.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...