Krasniqi: Përgjegjësia për dialogun është e të gjithëve - Bota Sot
Krasniqi: Përgjegjësia për dialogun është e të gjithëve

Aktuale

Krasniqi: Përgjegjësia për dialogun është e të gjithëve

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 21:31
Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka vlerësuar se në një situatë të tillë zgjedhjet do të duhej të ishin zgjidhja, por, sipas tij, me këtë kulturë të komunikimit as zgjedhjet nuk janë zgjidhje.

Krasniqi ka thënë se Kuvendi po shihet si institucion i Qeverisë apo i këtij e atij pushtetari të fuqishëm dhe jo si institucion në funksion të interesit të kombit e të shtetit.

Ai ka theksuar se mënyra se si po komunikohet që sa kohë për dialogun nuk sjell rezultat.

Në një intervistë , Krasniqi ka thënë se gjasat janë të vogla që të arrihet konsensusi për dialogun Kosovë – Serbi.

Kurse sa i përket paralajmërimit opozitar për rrëzimin e Qeverisë, ai ka thënë se nuk po sheh seriozitet tek opozita.

Krasniqi ka thënë se ata që po kërkojnë zgjedhje i kemi parë të qeverisin, madje disa në dy nivelet  pushtetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...