S’ka kuorum, Veseli – Berishës: Bashkoju opozitës, rrëzojeni Qeverinë - Bota Sot
S’ka kuorum, Veseli – Berishës: Bashkoju opozitës, rrëzojeni Qeverinë

Aktuale

S’ka kuorum, Veseli – Berishës: Bashkoju opozitës, rrëzojeni Qeverinë

Më: 15 tetor 2018 Në ora: 11:16
Kadri Vesel

Kuvendi nuk e ka vazhduar seancën e në orën e paraparë për shkak të mungesës së kuorumit, ndërsa Kadri Veseli i ka thënë deputetit të Nismës, Zafir Berishës se mund t’i bashkohet opozitës për ta rrezuar Qeverinë.

Kuvendi nuk e ka vazhduar seancën e në orën e paraparë për shkak të mungesës së kuorumit, ndërsa Kadri Veseli i ka thënë deputetit të Nismës, Zafir Berishës se mund t’i bashkohet opozitës për ta rrezuar Qeverinë.

Kuvendi ka shkuar në 15 minuta pauzë pasi nuk pati kuorum për të mbajtur seancë pas bojkotit të deputetëve të Vetëvendosjes dhe LDK’së.

Kreu i Kuvendit Kadri Veseli ka thënë se nuk do të lejojë që individë të caktuar ta përcaktojnë rrjedhojën e punës në Kuvend,

Ndërsa Veseli i tha deputetit të Nismës, Zafir Berishës që është i lirë që t’i bashkohet opozitës për t’i bërë votat e mjaftueshme për rrëzimin e Qeverisë.

Nuk dihet se cfarë i tha Berisha Veselit nga ulësja e tij, por Kryeparlamentari ka përmendur deklaratat e deputetëve të VV’së se u duhen edhe 4 vota për rrëzimin e Qeverisë. Por, sipas Veselit, as opozita nuk po duan të shkojnë në zgjedhje

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...