Nitaj thumbon LDK-në dhe VV-në, i krahason me Listën Srpska - Bota Sot
Nitaj thumbon LDK-në dhe VV-në, i krahason me Listën Srpska

Aktuale

Nitaj thumbon LDK-në dhe VV-në, i krahason me Listën Srpska

Më: 15 tetor 2018 Në ora: 12:56
Muharrem Nitaj

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës nuk ka arritur të votohet Projektligji për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në mungesë të kuorumit. Lidhur me këtë ka reaguar deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj.

Nitaj ka shkruar në Facebook se është për keqardhje që nuk ka kaluar ky projektligj, duke i fajësuar kështu LDK’në e Vetëvendosjen, e duke i krahasuar këto dy parti me Listën Srpska.

“Është për keqardhje që as sot nuk arriti të kalojë Projektligji për Kompleksin Memorial “Adem Jashari”! Mungonin deputetët e LDK-së dhe VV-së!  Natyrisht votimin e Listës Serbe as që e kemi pritur”, ka shkruar Nitaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...