Veseli, opozitës: Nuk është kohë zgjedhjesh, orientohuni në mbrojtjen e shtetësisë - Bota Sot
Veseli, opozitës: Nuk është kohë zgjedhjesh, orientohuni në mbrojtjen e shtetësisë

Aktuale

Veseli, opozitës: Nuk është kohë zgjedhjesh, orientohuni në mbrojtjen e shtetësisë

Më: 17 tetor 2018 Në ora: 19:19
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli,

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është duke qëndruar në Gjermani ku edhe ka zhvilluar takime të rëndësishme me liderët e shtetit atje.

Ai duke iu përgjigjur zërave që kërkojnë zgjedhje, ka thënë se aktualisht të gjithë liderët e partive duhet të marrin përgjegjësi tjera.

“Aktualisht në momentet që po kalojmë nuk është mirë me taktizu me kërkesa për zgjedhje, është mirë të marrim përgjegjësi”, ka thënë Veseli 

“Opozita pres se e ka seriozitetin dhe pjekurinë ta kalojë momentin e krizës dhe të orientohen nga pjesa e mbrojtjes së shtetësisë”.

“Në mënyrë që ta marrin liberalizimin dhe ta fuqizojmë shtetin tonë përmes dialogut, pastaj le të hapen egot për pushtet”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...