Anëtari i LDK-së: Kush është për FAK dhe jo FARK, iu them FAK-you! - Bota Sot
Anëtari i LDK-së: Kush është për FAK dhe jo FARK, iu them FAK-you!

Aktuale

Anëtari i LDK-së: Kush është për FAK dhe jo FARK, iu them FAK-you!

Nga: A.ZH Më: 18 tetor 2018 Në ora: 15:42
Faton Peci

Anëtari i LDK-së, Faton Peci, ka reaguar për votimin e ligjeve në Kuvendin e Kosovës, që u hap rrugë formimit të ushtrisë së Kosovës.

Peci në një postim në Facebook, ka thënë se ushtria duhet të quhet FARK dhe jo FAK.

Ai ka pasur edhe një porosi për ata që janë kundër përfshirjes së termit Republikë.

Reagimi i plotë:

Kosova po bëhet me ushtri. Shume mire!

Çdo emertim i institucioneve, në mes tjerash e ka edhe emertimin i/e Republikës së Kosovës. 

Në këtë rast pse të kemi FAK e jo FARK?

Pse mos të përfshihet edhe emërtimi Forcat e Armatosura të Republikës së Kosovës?

Kush ështe kundër përfshirjes se termit Republikë dhe është për opcionin FAK, unë i them FAK-you.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...