MPJ: Tre shtetasit e Kosovës kanë marrë vetëm gërvishtje në aksidentin në Serbi - Bota Sot
MPJ: Tre shtetasit e Kosovës kanë marrë vetëm gërvishtje në aksidentin në Serbi

Aktuale

MPJ: Tre shtetasit e Kosovës kanë marrë vetëm gërvishtje në aksidentin në Serbi

Më: 19 tetor 2018 Në ora: 08:16
Ilustrim

Ministria e Punëve të Jashtme ka siguruar informacione zyrtare se tre shtetasit e Kosovës, të cilët ishin pjesë e aksidentit zingjiror në Serbi, kanë marrë lëndime të lehta dhe pas pranimit të ndihmës së parë në vendngjarje, kanë vazhduar rrugën për në Kosovë.

Komunikata e plotë e MPJ-së:

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës nëpërmjet Zyrës Ndërlidhëse në Serbi, ka përcjellur nga afër një aksident zingjiror në komunikacion, i cili sipas raportimeve të para ndodhi nga një tym i dendur dhe për pasojë la të vdekur një person dhe disa të tjerë të plagosur.

Ministria e Punëve të Jashtme ka siguruar informacione zyrtare se tre shtetasit kosovarë, të cilët ishin pjesë e këtij aksidenti kanë marrë disa lëndime-gërvishtje, por pas pranimit të ndihmës së parë në vendngjarje janë liruar dhe kanë vazhduar rrugën për në Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...