Pacolli shtron darkë në shtëpinë e tij për ministrin turk - Bota Sot
Pacolli shtron darkë në shtëpinë e tij për ministrin turk

Aktuale

Pacolli shtron darkë në shtëpinë e tij për ministrin turk

Nga: D.RR Më: 19 tetor 2018 Në ora: 23:58
Pacolli shtron darkë në shtëpinë e tij për ministrin turk

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli ka njoftuar se, ka pasur mysafirë për darkë në shtëpinë e tij homologun turk, Mevlut, së bashku me delegacionet.

Pacolli ka thënë se Turqia do të jetë njëri nga zërat më të fuqishëm të anëtarësimit të Kosovës në Interpol, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë:

Pas takimit zyrtarë në Ministrinë e Punëve të Jashtme me homologun dhe mikun tim, Mevlüt sonte darkuam së bashku në shtëpinë time, bashkë me delegacionet. 
Hapja e dyerëve dhe mikëpritja janë vlera jonë më e pasur, vlerë mbi të cilën gjithëherë kemi ruajtur miqtë, forcuar besimin reciprok dhe zgjeruar partneritet. 
Turqia do të jetë njëri nga zërat më të fuqishëm të anëtarësimit të Kosovës në Interpol.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...