Kryeziu bën thirrje që rasti i djalit të Shpend Maxhunit të mos kalojë në heshtje - Bota Sot
Kryeziu bën thirrje që rasti i djalit të Shpend Maxhunit të mos kalojë në heshtje

Aktuale

Kryeziu bën thirrje që rasti i djalit të Shpend Maxhunit të mos kalojë në heshtje

Më: 20 tetor 2018 Në ora: 16:02
Ismet Kryeziu

Analisti, Ismet Kryeziu, ka përmendur disa nga ngjarjet aktuale në që po ndodhin në Kosovë. Ndër të tjera ka bërë thirrje të mos kalojë në heshtje rasti i djalit të Shpend Maxhunit, Shpëtimit.

“1. Djalit te ish shefit te Policise, tani shef i AKI -se Shpend Maxhunit, i gjendet droge dhe arme ne veture.

2. Deputeti i Kuvendit, akuzon dhe pretendon se kryprokurori i shtetit Aleksander Lumezi ka dhene para per ta vrare nje prokuror nga Prizreni.

3. Vasfije Krasniqi, pasi rrefen publikisht perjetimet e dhunes seksuale ne lufte, del se perdhunuesi i saj, ka sherbyer ne Policine e Kosoves”, ka shkruar Kryeziu.

Thotë se asnjë shoqëri s’do t’i linte në heshtje çështjet e numëruara më lartë.

“Keto ngjarje, ne sektorin e sigurise dhe te drejtesise, asnje shoqeri s’do ta linin ne heshtje dhe plotesisht indifirente, sikur neve!? Deri sa nuk sillemi si shoqeri, asnjehere s’do kemi shtet te se drejtës”, ka përfunduar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...