Haradinaj për sulmin ndaj pelegrinëve serb në Istog: Sulmuesit të identifikohen dhe të sillen para drejtësisë - Bota Sot
Haradinaj për sulmin ndaj pelegrinëve serb në Istog: Sulmuesit të identifikohen dhe të sillen para drejtësisë

Aktuale

Haradinaj për sulmin ndaj pelegrinëve serb në Istog: Sulmuesit të identifikohen dhe të sillen para drejtësisë

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 22:04
Ramush Haradinaj

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me një sulm që është bërë sot në Istog ndaj dy autobusëve me pelegrinë serb që po vizitonin një tempull fetar.

Haradinaj sulmin në fjalë e ka cilësuar të papranueshëm dhe të dënueshëm pa marrë parasysh kryerësit apo motivet.

Haradinaj tutje ka kërkuar nga mekanizmat e zbatimit të ligjit që sulmuesit të identifikohen dhe të sillen para drejtësisë.

Ndryshe sipas Policisë së Kosovës, nga ky sulm përpos dëmeve materiale nuk është lënduar asnjë person.

Postimi i plotë:

Sulmi në Istog, ndaj dy autobusëve me pelegrinë serbë që po e vizitonin një tempull fetar, është i papranueshëm dhe i dënueshëm, pa marrë parasyshë kryersit apo motivet. Kosova dhe institucionet e saj janë të përkushtuara për paqe dhe stabilitet dhe çfarëdo sulmi mbi qytetarët është atak ndaj vlerave të përbashkëta europiane, dhe si i tillë është në dëm të Republikës sonë! Kërkoj nga mekanizmat e zbatimit të ligjit që sulmuesit të identifikohen dhe të sillen para drejtësisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...