Thaçi dënon sulmin ndaj pelegrinëve serbë - Bota Sot
Thaçi dënon sulmin ndaj pelegrinëve serbë

Aktuale

Thaçi dënon sulmin ndaj pelegrinëve serbë

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 23:11
Hashim Thaçi

Sulmin ndaj pelegrinëve serbë në Studenicë të Istogut e ka dënuar edhe presidenti i Kosovës, “Në shoqërinë dhe shtetin tonë, pa dallim, të gjithë e gëzojnë të drejtën e lëvizjes së lirë dhe të shprehjes e nderimit të fesë dhe monumenteve fetare”, ka shkruar Thaçi në profilin e tij në “facebook”.

Tutje, presidenti ka thënë se ata që nuk i respektojnë këto të drejta dhe e prishin harmoninë tonë ndëretnike e ndërfetare, më së shumti i bëjnë dëm vetë shtetit tonë, për të cilin po punojmë të gjithë.

“Kërkoj nga organet e rendit dhe ligjit që t’i nxjerrin para drejtësisë kryesit e këtij sulmi të shëmtuar”, ka shtuar presidenti.

Sulmin ndaj autobusëve me pelegrinë serbë e ka dënuar edhe kryeministri Ramush Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...