Diskutohet se si të luftohet kriminalizimi i politikës në Kosovë - Bota Sot
Diskutohet se si të luftohet kriminalizimi i politikës në Kosovë

Aktuale

Diskutohet se si të luftohet kriminalizimi i politikës në Kosovë

Më: 22 tetor 2018 Në ora: 07:51
Foto ilustruse

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) organizon tryezën "Si të parandalohet dhe luftohet kriminalizimi i politikës në Kosovë: Zgjidhja përmes rregullimit ligjor apo kodit të etikës?". 

IKD gjatë kësaj tryeze do të publikojë raportin mbi zbatueshmërinë e Procedurave Standarde të Veprimit, në kuadër të organizimit të zgjedhjeve në Kosovë me titull “Dekriminalizimi  politikës në Kosovë”.

Në tryezë do të marrin pjesë përfaqësuesit e të gjitha partive politike parlamentare, Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, institucioneve të drejtësisë, shoqërisë civile dhe mediave.

Ky grant është financuar nga projekti Promovimi i Shoqërisë Demokratike (DSP) – i financuar nga Agjencia Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim (SDC) dhe Ministria e Punëve të Jashtme e Danimarkës (DANIDA) dhe menaxhuar nga Fondacioni Kosovar për Shoqëri Civile (KCSF).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...