Veseli ngushëllon familjet e viktimave për sulmin në SHBA - Bota Sot
Veseli ngushëllon familjet e viktimave për sulmin në SHBA

Aktuale

Veseli ngushëllon familjet e viktimave për sulmin në SHBA

Më: 28 tetor 2018 Në ora: 14:24
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli,

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka ngushëlluar familjet e 11 viktimave që u vranë në një sinagogë në Pittsburgh të Pensilvanisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“I pikëlluar me lajmin për vdekjet në sulmin në Pittsburgh. Ngushëllime familjeve të viktimave. Nuk kemi dyshim se miqtë tanë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës do ta tejkalojnë këtë tragjedi. Mendimet dhe lutjet tona janë me ju”, ka shkruar Kryeparlamentari Veseli në Twitter.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...