Ramush Haradinaj: Shpend Ahmeti e ka zor me më kritiku, Haskuka e ka zor me më sha - Bota Sot
Ramush Haradinaj: Shpend Ahmeti e ka zor me më kritiku, Haskuka e ka zor me më sha

Aktuale

Ramush Haradinaj: Shpend Ahmeti e ka zor me më kritiku, Haskuka e ka zor me më sha

Më: 2 nëntor 2018 Në ora: 22:53
Shpend Ahmeti dhe Mytaher Haskuka

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur edhe për relacionet e tij me kryetarin e PSD-së, Shpend Ahmetin në një intervistë në Radio Televizionin e Kosovës [RTK].

Ai ka thënë se ka bërë punë të madhe në komunën e Prishtinës, dhe e ka ndihmuar Shpend Ahmetin. Më tej, Haradinaj ka deklaruar se 1/3 e qytetarëve të Kosovës jetojnë në Prishtinë – gjë që, përbën një shifër tepër të pasaktë – dhe se me ndihmën e tij, iu ka ndihmuar qytetarëve të të gjitha partive.

Ai ka thënë se i ka ndihmuar edhe kryetarit të Prizrenit, Mytaher Haskukës – për të cilin thotë se poashtu e ka zor që ta shajë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...