Në Kosovë janë bllokuar 36 milionë euro, pasuri të përfituar në mënyrë të paligjshme - Bota Sot
Në Kosovë janë bllokuar 36 milionë euro, pasuri të përfituar në mënyrë të paligjshme

Aktuale

Në Kosovë janë bllokuar 36 milionë euro, pasuri të përfituar në mënyrë të paligjshme

Më: 3 nëntor 2018 Në ora: 19:26
Foto ilustrim

Që nga viti 2011 në Kosovë janë bllokuar pasuri të përfituar në mënyrë të paligjshme në vlerë prej 36 milionë euro nga të cilat rreth dy milonë janë konfiskuar.

Me gjithë përmirësimet në ligjin për konfiskimin e pasurisë, sipas hulumtuesve mbetet sfidëmos kërkesa e prokurorëve për sekuestrim apo konfiskimin e pasurisë.

Organizatat e shoqërisë civile thonë se kjo çështje mbetet një ndër sfidat kryesore për të luftuar dhe parandaluar korrupsionin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...